Nová autobusová linka Karviná – Jastrzębie-Zdrój

Dopravce ČSAD Karviná, člen skupiny Transdev, ve spolupráci se statutárním městem Karviná zahajuje pilotní provoz pravidelné komerční linky Karviná – Jastrzębie-Zdrój.
Nová autobusová linka, spojující dvě partnerská města, nabídne cestujícím 7 spojů v pracovní dny a 3 spoje ve víkendové dny, kdy díky svým 22 zastávkám obslouží Karvinou, Petrovice u Karviné, Marklowice, Zebrzydowice, Jastrzębie-Zdrój a přilehlé průmyslové a obchodní zóny.
Přímo v Jastrzębie-Zdrój linka zastavuje hned u dvou velkých nákupních center. Spoje jsou tak kromě jiného ideální pro levné nákupy u našich sousedů, které jsou díky sníženým sazbám DPH v Polsku minimálně do konce června ještě výhodnější. Zároveň linka nabídne přímé dopravní spojení zaměstnanců z Polska do Karvinské průmyslové zóny Nové Pole.
Věříme, že mimo využití pro nákupy či dopravu do zaměstnání, může nová pravidelná mezinárodní linka sloužit rovněž k výletům a relaxaci na obou stranách hranice.
Doprava bude zajišťována minibusem IVECO First s kapacitou 25 míst k sezení. Cestující linku poznají jednoduše díky designovému polepu.
Za třicetikilometrovou trasu zaplatí běžný cestující 40 Kč, studenti a senioři nad 65 let pak pouze 10 Kč. Jízdenku lze koupit standardně u řidiče při nástupu. Dopravce akceptuje platby v hotovosti nebo bankovní kartou.